Reference

Zuzka, Zlín

"Včera skončil náš výcvik v Loona dance a teď je přede mnou už jen samostudium a v srpnu zkoušky. Výcvik mi přinesl tolik krásného předně v zážitcích uvnitř sebe, které přetrvávají ... je to cítit, jako by se kousek nitra vyndal, pootočil a byl na novém místě :-D nevím, jak jinak to popsat. Mám štěstí, že podobné věci můžu prožívat a setkávat se s úžasnými lidmi okolo. Tak jak teď málo cestuju po světě, více cestuju krajinou své duše a paměti hodné pro mne nejsou budovy, ale lidé. Ženy z Loona dance se mnou určitě zůstanou dlouho. Ačkoliv ženské kruhy pro mne nejsou ničím neznámým, takto intenzívní a pravidelné setkávání s ženami v LDA jsem ještě neprožila. Snad jen na škole, kde nás vše vede spíše ke konkurečním bojům a soutěžení, než k propojení. Kéž se to i tady změní. Protože bych přála každé dívce a ženě, aby měla možnost si s sebou nést ten pocit "jsem ŽENA". Je to zvláštní pocit za zády, že je o koho se opřít. Nejsou to konkrétní ženy, které by mi měly nějak pomáhat, ale spíš proud energie, nebo vážně jakoby nějaká společnice, bytost, jak se říká entita, která je stále se mnou a je v ní ta paleta síly a dovedností z každé ženy, kterou jsem potkala. Děkujeme za úžasný rok!"

Jana K. Praha

Loona semináře jsou pro mě zárukou bezpečí a hlavy v oblacích s nohama pevně na Zemi. 

Po semináři Kreativní žena si uvědomuji lépe své překážky, mnou vytvořené, které mi brání se realizovat a skutečně tvořit svůj život. Konečně je vidím, každý den. Odnáším si také řadu podpůrných nástrojů, které mi pomáhají rozpouštět svá stará přesvědčení a žít skutečně samu sebe. Vytvořil se tam prostor, kde jsem se potkala sama se sebou a s tímto zážitkem se dodnes spojuji a čerpám z něj.
Navenek v mém životě jsou změny patrné zatím zřídka, uvnitř ale cítím velké posuny. Volím si postupnou a jemnou integraci tohoto poznání do mého života a tato silná zkušenost mi svítí na cestu.
Děkuji."

Petra V., Praha

"děkuji za práci, kterou děláte. Loona semináře, které jsem měla možnost absolvovat jsou velmi silné, léčivé a bezpečné. Přemýšlela jsem, co mi do života daly. Uvědomila jsem si, že mi daly schopnost si v životě umět sama poradit, daly mi takový dobrý základ na mou cestu životem. Toto je pro mne základní škola a toto by se měli mladistvé učit :-). Posunuly mne vědomě dopředu a teď už vím, co je vědomě :-). Jsem bdělejší a vědomější. Děkuji z celého srdce i za jemnost vedení, divokost a pokoru, kterou do své práce vkládáte."

Alena, Praha, ročník 2022-23

Důvodem přihlášení do lektorského výcviku LDA se pro mě stala kombinace lásky k tanci, touhy otěhotnět a hledání svého místa v životě. Ve dvou předešlých letech jsem prošla několika těžkými událostmi - potrat, zhroucení v práci a náhlé úmrtí maminky, se kterou jsme si byly velmi blízké - a hodně jsem začala uvažovat, jaký je smysl mého života.

Za těch pár měsíců sebezkušenostního výcviku cítím posun, jaký mi dříve trval roky- smířla jsem se se smrtí maminky, narovnala si vztah s tátou a hlavně jsem znovuobjevila sebevědomí, které jsem několik let předtím ztratila vlivem psychického teroru v práci.

Největší přínos nicméně vnímám v možnosti poznat nejen spoustu skvělých lektorek, ale hlavně úžasných žen, se kterými jsem mohla zažít pocit obrovské sounáležitosti a podpory a mohla sledovat, jak i ony rozkvétají a mění se.

Katka, Bratislava

"Doteraz som bola hľadajúca, aby som uzdravila môj vzťah s matkou a skúšala som všetko možné. Ale až tento seminár v LDA bol pre mňa zlomový a začínajú sa mi diať v živote zmeny k uzdraveniu. Kúpila som si darček i kvetiny, počúvam odporučenú hudbu, chodím v sukni a napísala som list mame. Neskutočne sa mi uľavilo na duši. Striedajú sa mi stavy hnevu so stavmi úžasu a nadšenia. Dnes ráno som mala pocit, že vidím vôkol seba všetku tú krásu, ktorú stvoril Boh. Akoby sa mi otvorili oči a videla som to, čo som doteraz nevidela. Som sebavedomejšia, strácam zábrany konať a hovoriť. Nemusím sa už toľko nútiť do akcie. Som spontánnejšia. Mame aj mojim nepriateľom som už dávno odpustila, ale teraz som mala pocity lásky voči nim."

Tereza T., Praha

"již jsem absolvovala hodně Loona akcí a pokaždé mě to posunulo o mnoho kroků vpřed. Ze zakomplexované, " holčičky bez sebevědomí" jsem se stala tím, kým jsem vždy toužila být! Odvážnou, sebevědomou a silnou ženou, která se neobává svou ženskou stránku dát najevo, nebojí se říct svůj názor, dělat to co chce a přijímá se takovou jaká je !! Pozoruji to na maličkostech a projevech svého chování - to, že jsem jak tou hodnou, cílevědomou ženou co dokáže svou ženskost použít, tak i tou Isis s temnou stránkou, kterou v sobě má každá žena - tu moc tvořit a i ničit !!!!! a nestydí se projevit obojí. Netušila jsem donedávna, jak obě tyto stránky jsou obohacující a prospěšné, když je nechám vyjít na povrch !!! a jaký vliv to může mít na ostatní. Díky Loona workshopům jsem našla sama sebe - ženu, která dřímala hluboko a nevěděla, jak se probudit a hodně nových a úžasných lidiček, našla jsem kamarádky jaké jsem neměla za celý svůj život. Máte úžasný dar sjednocovat lidičky, předávat jim své Zkušenosti a popostrčit je k jejich vysněnému cíli, proto ráda doporučuji vaše programy ženám, které znám. Těžko mohu posoudit co přesně mě nasměrovalo tam kde jsem teď, ale velice mě ovlivnil porod sebe sama a zrození toho, co jsem si dala za cíl se naplnilo a naplňuje i dál....Moc děkuji za to, že jsem mohla být jednou z Loona žákyň."

Helena, kolín

Loona dance mi dává prožívat svůj život, tak jak si přeji a chci já. Dává mi sílu, lásku, pocit opravdového ženství a nekonečných možností. Mám za sebou již první lekci Loona dance pro mé kamarádky. Většina z nich měla strach přijít, nevěděly, co je čeká. Nicméně odcházely velmi spokojené, rozesmáté, krásné a v tu chvíli šťastné ženy. Jedna se dokonce přiznala, že se dlouho necítila krásná a Loona dance jí ten pocit dal. Já do toho šla s obrovským respektem a otevřeným srdcem. Po vlastním lektorování jsem měla skvělý pocit uvolnění, lásky i spokojenosti. S tak skvělým pocitem po svých hodinách orientu leckdy neodcházím. Přestože jsem byla lektorkou, tak jsem stále byla jednou z nich."

Dagmar, Praha 2013
"Stále si pamatuji první hodinu, první okamžik, první setkání s Lucií (zakladatelka LDA).
Krásná a silná, a přitom skromná žena začala vyprávět svůj neobyčejný příběh a cestu.. Potom začal tanec.. a i když jsem cítila trochu nezvykle (nezvyklé pohyby, atmosféra, pocity,..) věděla jsem, že sem patřím.

Potkala jsem tu ženy, které mají podobný vnitřní svět a duši a zažila intimitu opravdového, upřímného a hlubokého sdílení uvnitř silného ženského kruhu, kterou jsem předtím nepoznala a hledala.
Chodila jsem pravidelně, a pomaličku pronikala přes mou ochrannou skořápku.

Pak přišel v květnu můj první seminář Jsem žena 1 díl. Vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, jak to bude probíhat, byl to můj první prožitkový seminář. Sešlo se nás 18 žen, byl to velmi silný kruh. Dopoledne, kdy jsme pracovali s vnitřním dítětem a matkou bylo velmi očistné. Naladění na mou maminku, vnitřní rozhovor, mazlení, radostný rodinný tanec - velmi léčivé, velmi potřebné. Nebylo třeba slov, vše vnitřně probíhalo. Porodní tanec měl pro mě velkou informaci o způsobu mého života. Probíhal přesně tak, jak žiji. Zjistila jsem, že krásně maluji, zpívám, zažila nádherné vizualizace v meditacích. Závěrečný tanec královen byl krásný a já jsem si ho užila. Přesto, že jsem se ze začátku styděla a nechtěla ženy obtěžovat. V momentě kdy jsem nastoupila na začátek brány a viděla všechny ty oči dychtící po mně a cítila zájem a energii, bylo to zpátky ve mně. Síla krása radost hravost spontánnost divokost. Na chvíli jsem ji uviděla. A už ten pocit, že to ve mně je, sice hluboko, ale je, je velmi léčivý. To je moje ženská esence, která se zde znovuzrodila.

Následoval další prožitkový seminář Jedinečná žena v energeticky silném prostředí v meditačního centra U Kamenné ryby, Chrustenice u Prahy. Na ten už jsem se chvěla očekáváním, těšila se na všechny techniky, cvičení, prožitky v krásné energii ostatních žen. V meditaci ke mně přišel můj krásný dar a potvrdil mi moje pocity. Práce se strachem byla pro mě zásadní. Po tanci na překonání mého strachu, kdy jsem mu ukázala, kdo je tady pánem a prvním vyřknutím, že jsem jedinečná, jsem zažila obrovskou vlnu euforie. Ta obrovská vlna radosti, která mě zalila, ten lehoučký pocit bytí, možnost sdílení s ostatními ženami, to úplné porozumění, soulad, spontánnost a samozřejmost. Nepamatuji si, kdy jsem tohle zažila. Bylo to nádherné, takto bych to chtěla pořád.

Uvědomění, že to tak může být pořád a jedinou překážkou jsem já - velmi bolestné. To přišlo na mém posledním semináři v červenci - Kreativní žena. Setkala jsem se zde se svou životní překážkou tváří v tvář. Týdny po tomto semináři byli bolestné, ale současně se začalo vynořovat konkrétní jasné řešení. Přicházeli situace, lidé, inspirace. S dalšími okolnostmi se mi zjevila konkrétní cesta, vize, mého dalšího života.

A mezitím další hodiny Loona Dance i tanec sama pro sebe doma prohlubovali můj zážitek a spojení s mým ženstvím a můj život se otevřel nové dimenzi, nové kvalitě. Najednou jsem si užívala tanec, bez toho abych sledovala, jak mi to jde, jak u toho vypadám a kdo se dívá a nedívá. Jestli tančím trendy a dělám správné kroky. Bez toho, abych v sobě musela mít nějaké promile alkoholu. Nepotřebovala žádný z těchto pocitů, protože vím, že tanec je něco co vychází přímo ze mě, samo, prostřednictvím mého těla a že je to dokonalé.

Uprostřed tohoto mého procesu přišla myšlenka na absolvování lektorského kurzu. Chci být pořád u toho, pořád nablízko tomu, co mě spojuje s mou ženskou esencí a chci tento pocit dávat dál a dopřát ho každé ženě. Chci, aby si i ostatní ženy vzpomněly a otevřely se podstatě ženství, nestyděly, nebránily se jí, nepotlačovaly jí. Aby čerpaly sílu, v kruhu ostatních žen, cítily tu obrovskou lásku a podporu."

Jana L., Slovensko 2015
""Čo mi dal Loona dance a Loona dance academy?
V tomto článku by som s vami chcela zdieľať niečo veľmi osobné. Loona dance za to stojí. Stretla som sa s ním v škole pre lektorky Loona dance nazvanej Loona dance academy - pritiahol si ma a už ma nepustil. Týmto činom chcem poďakovať a vzdať úctu jemu ako tanečnému konceptu a jeho tvorkyni Lucii Kupcovej a tiež silám medzi nebom a zemou a vo mne, ktoré ma vedú po mojej ceste.
Loona Dance Academy mi dala veľké možnosti na mojej ceste hľadania ženskosti a ženstva v sebe a môjho pravého ja.Dala mi veľké možnosti osobného rozvoja a posunula ma vo viacerých oblastiach môjho života:
- vo vzťahu k sebe a k svojim rodičom: Objavila som, aký mám vzťah k mojej mame a zistila som ďalšie zákutia tohto vzťahu, na čom mám ešte pracovať a aká je skutočná pravda. Vyrovnala som si vzťah s mojím nebohým otcom a odvtedy cítim jeho pomoc, podporu a lásku. Veľmi sa mi uľavilo a malo to silný vplyv na môj ďalší vzťah k mužom v mojom živote. Zároveň som znovuobjavila moju skutočnú mužskú časť vo mne, znova si ju začala vážiť a milovať ju, spolupracovať s ňou a využívať ju v životnom napredovaní a šťastí.
- nájdenie životného partnera: 
Tri dni po skončení LDA som stretla môjho životného partnera - muža, ktorý je iný, akých som mala doposiaľ. Naplno žije svoj pravdivý mužský princíp a ja dnes môžem pri ňom kultivovať svoj ženský princíp. To, čo som doteraz čítala a učila sa, prenášam do života a praxe, čo vedie k môjmu hlbokému poznaniu, čo skutočne je a ako sa prejavuje v živote a partnerstve mužská a ženská kvalita energie. A čo je hlavné - som milovaná a milujem :-).
- veľké uzemnenie a nastavenie parametrov v živote, na ktorých môžem dnes stavať: Cez LDA som pochopila, že je potrebné byť v živote hlavne uzemnená a pri svojom žití stavať na ukotvení, praktickosti, vychádzať od základov a na tých potom stavať ďalšie veci. Je to záruka úspechu vo všetkom, čo robíme.
- zharmonizovanie môjho vnútra a mojej mužskej a ženskej časti:
V LDA som sa spojila so svojou ženskou aj mužskou časťou, ich skutočnými kvalitami a začala sa učiť, ako ich v živote používať a kde. Pochopila som, že je dôležité pracovať s oboma našimi časťami a vzájomne ich harmonizovať. Hoci sa v dnešnej dobe ženy začínajú viac a viac zaujímať o svoju ženskú časť, nedá sa pritom zabudnúť a už vôbec nie potlačiť tá mužská. Obe sú pre nás v živote v tejto dobe potrebné a smerujeme k ich vyrovnávaniu, harmonizácii a využívaniu ich kvalít v správnom čase, na správnom mieste a v správnom pomere.
- dala mi pracovný nástroj Loona dance, ktorý je pre mňa požehnaním: Loona dance som hľadala a našla. Je to niečo, v čom sa môžu naplno prejaviť moje kvality, talenty, získané informácie a poznanie z viacerých oblastí práce so ženstvom, tancom a pohybom, môžu sa naplniť moje pracovné túžby a zámery, životné sny a poslanie. Loona dance ma obrovsky baví a ja pri práci s ním cítim veľké požehnanie ako lektorka, ktorá robí svoju prácu ako zábavu a môže byť pritom vo svojom prúde - znamená to pre mňa veľkú ľahkosť, jednoduchosť, spokojnosť a radosť ... takú samozrejmosť konania a diania, až predtým musím stáť vo veľkej vďačnosti, úžase a pokore. Požehnanie cítim aj pri samotnom dianí na Loona dance večeroch či workshopoch. To požehnanie sa znáša nad nami - skupinkou žien rovnako ako nad každou jednou ženou, a potom si ho so sebou odnášame domou, do našich vzťahov a prostredí ... a tie sa premieňajú, kultivujú a ožívajú novým, šťastnejším životom.
- úspech v práci, ktorý sa prejavuje vyrovnaným prijímaním a dávaním:
Po dlhej dobe cítim a vidím úspech pri tom, čo robím. Zažívam silné spätné reakcie a vracia sa mi konečne výdaj vo forme príjmu v každej oblasti a už aj finančnej. Prestávam byť v deficite a vraciam sa do vyrovnanosti.
- slobodnejší a radostnejší sexuálny život: Tanec a práca s prvými dvoma čakrami, s panvou mi prináša nový vietor a oživenie do môjho sexuálneho života. Je viac aktívny, radostnejší, slobodnejší a objavný. V tomto smere som viac a viac sebou a spojená so svojím telom a jeho potrebami.
- kontakt s vlastnou silou - sebavedomím, sebahodnotou, sebadôverou: Cez Loona dance nadobúdam stále väčšie spojenie s nimi a oni rastú. Na sebavedomí, sebadôvere a sebahodnote môže stáť pevnejšie moja sebaláska a následne láska k druhým. A to je najväčšie napojenie sa na silu mojej vnútornej ženy - na Lásku :-).
- rodinu nových a blízkych žien, ktoré majú podobné cítenie, zmýšľanie a rezonanciu ako ja: Kto to raz zažije, to spojenie, prepojenosť, podporu, dôveru, bezpodmienečné prijatie a lásku v kruhu blízkych žien, už sa toho nebude chcieť vzdať, lebo je to niečo, čo vychádza z našich najhlbších koreňov, pamäte a ženských potrieb. Ďakujem."