CZ SK EN

O Lucii

DSC_0031.JPG

Jmenuji se Lucie Kupcová (Loona), jsem taneční koučkou, DJkou, průvodkyní žen na jejich cestě osobnostního a duchovního rozvoje a vizionářkou.
Od r. 2011 pravidelně vedu taneční večery autorského tance Loona dance a vzdělávací kurzy na ženská témata.
Od r. 2012 se věnuji intenzivně průvodcovství spirituálních seberozvojových seminářů pro ženy.
V r. 2013 jsem vytvořila první lektorský výcvik tance Loona dance a o rok později rozšířila studium na roční školu pro ženy - Loona Dance Academy s.r.o. (akreditované studium u MŠMT), ve kterém kromě sebepoznávacího programu školím taneční koncept Loona dance, který je dalším možným prostředkem, jak ženám pomoct dostat se více k sobě, ke svému vnitřnímu léčiteli, aby si uvědomily samy, kdo skutečně jsou, co chtějí, jaké mají dary a schopnosti a začaly je více využívat ve svém životě. Za tu dobu jsem vyškolila zhruba 100 lektorek LD, z nichž asi polovina je akreditovaných a úspěšně působí v Čechách, na Slovensku i v západní Evropě.
Od r. 2013 organizuji zahraniční pobyty s tancem, meditacemi, rituály - retreaty pro ženy v Indonésii (Sumatra, Bali), později i smíšené skupiny s CK Mandala a každoročně ženský pobyt v přírodě s lady potní chýší a šamanskými technikami.
V r. 2014 jsem vytvořila místo Studio Loona v Karlíně pro aktivity osobního rozvoje, regeneraci těla a duše pro ženy a v r. 2019 společně s partnerem nový Sál Valkýra pro mužské aktivity a smíšené skupiny.
V roce 2013 - 2014 jsem realizovala několik autorských večerů šamanského tance v kapli Sacre Coeur v Praze, pro cca 100 lidí s názvem Keep vision - dance session se skupinou Létající koberec a vlastní DJ hudbou (záznamy v sekci Videa).
Od r. 2016 jsem matkou tanečního projektu Dance to ecstasy s legendárním českým DJ a moderátorem Radia 1 Josefem Sedloněm, který je zároveň mým DJ učitelem. Zde se realizuji jako taneční koučka a DJka.
Pořádám uzavřené i veřejné kakaové ceremonie - Posvátné kakao dle aztécké tradice - Učení Kakaové ceremonialistky jsem získala od aztécké šamanky Nyx Lopez, Mexico.

Kakaová ceremonie, 12.12.2018, 160 lidí - Dance To Ecstasy, další foto na DANCE TO ECSTASYInspiruji k nestandartnímu životnímu stylu. Ženy si díky hlubšímu kontaktu se sebe samou uvědomí nové, kreativní řešení a přístupy. Ukazuji JAK žít život, který chceme a ne ten, který žijeme pro okolí – společnost, rodiče, firmu, partnera. Jen když budeme samy sebou, budeme úspěšné v tom, co děláme.

Poskytuji inspiraci k rozšíření vlastních obzorů, nové možnosti seberealizování a poznávání vlastních, do teď možná skrytých, schopností a talentů. Ženské způsoby, kterými je možné se zastavit, uvolnit se, spojit se se sebou, vyjádřit se a naplnit své touhy.

Mým darem je vytvářet autentický bezpečný prostor pro svobodný projev a tím tak k možnosti probudit své skutečné Já, své skryté skutečné pocity, své schopnosti, touhy či dary. Pomáhám ženám projít si svou vlastní hloubkou a bezpečně je vrátit zpět s cenným poznáním a znovu nabité silou.

Mám zodpovědnost za kvalitu své práce, nepřebírám zodpovědnost za osobní rozvoj klientek, jejich emoce a chování, nedělám nic za ně, ale ukazuji, jak s tím lze pracovat a co mohou s tím udělat jen ony samy, jelikož každý má vlastní zodpovědnost za svůj život, své chování, činy a emoce, za rozvoj své osobnosti a tak, jak právě potřebuje. Inspiruji a pomáhám pouze těm, kteří skutečně chtějí a dovolí si to.

Ve své práci využívám především prožitkový, šamanský a chrámový tanec, taneční konstelace, práci s hlasem, tělem, kreativní terapeutické techniky. Vycházím z tradice západního i východního šamanismu, filosofie Tao, bílé Tantry, pracuji s lunární energií a se 4 základními fázemi Luny - nov, dorůstající luna, úplněk a couvající luna zastoupené archetypy vědma, panna, matka a čarodějka. Tyto nauky obohatily můj racionální život o nový rozměr.
Záměrem mé práce je rozvoj ženství, tvořivosti a jedinečnosti ženy prostřednictvím autorského konceptu Loona dance.

Posledních 15 let se aktivně zabývám seberozvojem vlastním. Velkou inspirací, průvodkyní pro mne byla a stále je má alternativní "koučka", duchovní učitelka a přítelkyně Mgr. Marie Madeira, práce mé učitelky, kolegyně a přítelkyně Mgr. Tamary Melissy (Tanec rodiček), Renaty Sahani (cvičení pánevního dna, metoda 3x3 - Škola pánevního dna), mé další odbornější znalosti doplnila má trenérka MgA. Sara Puchowska, Ph.D - kurz Taneční medicína. 
Absolvovala jsem řadu kurzů a seminářů zaměřených na práci s hlasem, tělem, tancem a pohybem, východní i západní spiritualitu, systémické, rodinné konstelace, učení medicínských kruhů včetně prožitkového víkendu- Community building workshop dle Scotta Pecka, akreditovaný výcvik Aktivní a vědomé přípravy na mateřství a rodičovství - A centrum o.s., akreditovaný výcvik Základy krizové intervence - Remedium o.p.s., kurzy PVŠ psychosociální studie - práce se strachem, záměrem, imaginací). 
Nejvíce však čerpám z vnitřního vědění a vzpomínek :).

Témata a obsahy kurzů, seminářů postupně vznikali tím, jak jsem osobně procházela svými životními tématy. Prošlo jimi stovky žen a jsou pro mne autentické a osobní.

Více osobní příběh

Profesní profil:

 • taneční koučka, Djka a inventorka projektu Dance to ecstasy, s.r.o.
 • majitelka Studia Loona a spolumajitelka Sálu Valkýra v Karlíně
 • autorka tanečního konceptu Loona dance - taneční meditace pro ženy
 • ředitelka a zakladatelka Loona Dance Academy s.r.o., akreditované studium MŠMT - Škola prožitkového tance
 • krizová interventka - Základní krizová intervence (sociální služby), akreditovaný výcvik MPSV ČR
 • PR koučing, brand building, marketing a osobnostní poradenství - individuální konzultace
 • lektorka prožitkových seberozvojových seminářů pro ženy na téma vědomé ženství, osobní potenciál - jedinečnost a kreativita a partnerské semináře
 • autorka a organizátorka tanečního projektu Keep vision - tanec v kapli Sacre Coeur
 • akreditovaná Trenérka tanečních sportů - Taneční mistr, MŠMT
 • akreditovaná lektorka tance pro těhotné, pro matky po porodu garantované UNIPA
 • akreditovaná lektorka pohybových aktivit pro rodiče s dětmi, MŠMT
 • certifikovaná lektorka Školy pánevního dna, metoda 3x3 Renaty Sahani

Profesní historie:

 • brand building, marketing, PR poradkyně, členka výkonného výboru společnosti A centrum o.s., koordinátorka firemních seminářů
 • 14 let praxe v reklamě, PR, brand building, media, online komunikaci, event a web managementu aj.
 • pracovala na manažerských pozicích v reklamních agenturách, řídila komerční projekty - Ferrero (Tic Tac), Renault, Wrigley, Mars, Berentzen aj.