CZ SK EN

Ilona Víznerová

fotka.jpg

O mně:

Jmenuji se Ilona Víznerová. Od roku 1983 jsem dcerou svých rodičů a sestrou staršího bratra. Od svých cca 8 let jsem skautkou. Skauting provázel celé mé dospívání a formoval můj vztah k přírodě, cestování a lidem. Od roku 2002 jsem absolventkou Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové. Můj obdiv a láska k českému znakovému jazyku mě přivedl ke studiu logopedie.

Od roku 2006 jsem absolventkou jednooborové neučitelské logopedie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Plní se mi sny. Hned po studiu jsem měla možnost pracovat s Neslyšícími na škole pro děti s vadami sluchu a řeči v Hradci Králové (www.neslhk.com). Na částečný úvazek tam pracuji dodnes.

V roce 2009 jsem se stala manželkou báječnému muži Davidovi a hned rok poté maminkou dceři Leničce a necelé tři roky poté i dceři Klárce. Mateřství mě změnilo. Rodičovská dovolená byl pro mě magický čas, kdy jsem si zvědomovala a přehodnocovala staré postoje, přesvědčení, programy a začala si „pročišťovat“ různé oblasti svého života. Uvědomila jsem si, že jsem hodně v hlavě, v myšlenkách a málo cítím a vnímám svoje tělo. Málo dávám průchod emocím v celé své škále. Tak jsem se dostala k vědomému doteku.
V roce 2016 jsem absolvovala desetidenní výcvik celostní smyslné masáže a začala probouzet a zcitlivovat svoje tělo. Tento proces trvá dodnes.


S blížícím se koncem rodičovské dovolené jsem si přiznala, že bych se profesně ráda věnovala něčemu jinému, než individuální logopedické péči. S uvolňováním těla a rozprouděním životní kreativní síly vznikl v roce 2015 projekt divadelních logopedických pohádek (www.zirafazofka.cz).  Miluji divadlo a tanec.  Pro obojí vzniklo v mém životě místo.
Od dětství mám ortopedickou vadu. Mám hypermobilní klouby a v kombinaci s rychlým růstem se mi začaly „zvrkat“ kolení čéšky. V průběhu života jsem prodělala několik operací kolen – od té doby neběhám a neskáču. Vždy jsem ale milovala tanec. Myslela jsem si, že v tomto životě mi není souzeno tančit, ale pouze tanec obdivovat. Jedno z přesvědčení, které odbourávám.

Asi před třemi lety mi ale do života přišel spontánní tanec. Navštěvovala jsem lekce Zuzky Říhové a byla jsem nadšená – tančím naplno v kruhu žen dle svých fyzických možností. Vyzkoušela jsem i flamenko u Heleny Korejtkové. Moc se mi líbilo, ale nedělalo mi dobře na kolena.

V roce 2017 mi do života přišel koncept Loona dance – taneční meditace pro ženy. Vstoupila jsem do školy Loona dance academy k Lucii Kupcové. Nadchlo mě, že skrze tance se mohu v jemnosti poznávat, zcitlivovat svoje tělo a přesouvat k němu svoji pozornost, meditovat, uvolňovat,  rozvíjet svoji ženskost, a kvality pravé mozkové hemisféry…..

Mám radost, že jako lektorka mohu tento koncept šířit k dalším ženám.
Kdo umí chodit, umí i tančit.  Přijďte si prožít tento tanec a objevit krásu v jeho jednoduchosti. Přijďte probudit a oživit svá těla a užít si radost z tance.

Lekce Loona dance:

Jiráskovo divadlo, Al. Jiráska 562, Nový Bydžov

Kontakt:
E: ila.megi@seznam.cz
T: 777897559
W: iloona.cz