CZ SK EN

Mgr.Jitka Sondová

medailonek.jpg

Akreditovaná lektorka Loona dance, pokročilost 2
Pedagogická lektorka LD pro dívky na základní škole

O mně:

Jsem matka dvanáctileté dcery. Nebylo jednoduché přijmout směs pocitů radosti, ale i strachu a trémy. První myšlenka po zjištění, že budu mít dceru, nebyla čistá radost, ale hrůza:“ Co já jí jako žena mohu naučit, vždyť to, co vidím kolem sebe… s tím nesouhlasím.“ Porození dcery mě formovalo a postavilo před nutnost „něco“ dělat. Nechtělo se… musela jsem začít od sebe. Být matkou dcery je jedinečné a mě formuje pro hledání cesty k ženství, jejímu předávání dívkám od útlého věku, mezi matkami a dcerami. Přemýšlím jak zařadit do výchovy přirozenou intuitivní ženskost a jako pedagožka ji toužím přenést do vzdělávacího systému.

Díky ženským kruhům a mnoha příběhům vidím, jak důležité je pro ženu mít možnost už v útlém věku se učit své jedinečné ženství. Ráda bych i chlapcům v útlém věku přiblížila dívčí svět tak, aby pro ně byl pochopitelnější. Věřím, že v tom leží pevnost vztahů a harmonie mezi muži a ženami. Žiji patnáct let v živém a šťavnatém manželství.  Žijeme ho zodpovědně každý svým dílem. Svou esencí a mužskou odolností, jsme vybudovali pevnou kotvu rodiny, těšící se na pravidelné, vlastní, drobné chvilky, které dávají rodině pevnost a odolnost.  Netančíme v růžových obláčcích, nebojíme se bouřek. Zkrátka někdy musíme strhnout strupy a žít syrově, ale pravdivě.

Život mi výrazně formovaly nepodařené části mého života. Jsem vděčná těmto zkušenostem za obrovskou sílu intuice vedené moudrostí těla, nadhled a humor, který jde ruku v ruce s viděním širších souvislostí, když se někdy „patláme“ v malichernostech.  V útlém dětství, před narozením a do čtyř let jsem dvakrát prožila blízkou zkušenost smrti v důsledku lidské chyby v profesním selhání. Od té doby mám jiné vnímání života, učení se, komunikace, prožívání a chápání věcí. Občas mě svět stále bolí. Přesto a právě proto mám velkou dávku lidskosti, mám obrovskou zásobu laskavosti pro lidská selhání. Umím je vzít, neposuzovat a ukázat jejich přínos.

Od první třídy jsem navštěvovala balet a pro velký talent jsem byla přijata na konzervatoř. Bohužel z důvodu skoliózy mi lékaři nedali lékařské potvrzení pro studium. Tak nějak se sype domeček z karet. Přestala jsem se učit i tančit. Je mi čtyřicet let a měla bych hledat příspěvky o osteoporóze, jenže já svou cestu nedokončila. Dnes jsem dospělá a lékařská tvrzení jsou mi lhostejná. Tančím a tím sytím své tělo životem.

“ Tančila jsi dřív, než jsi začala chodit, tak proč se omezuješ jen na pocit chůze.“

Díky svým zkušenostem, prohrám a chybám svým i druhých, dávám tento díl svého života do svého hlasu a dotyku, který se nejvíce uplatní právě při tanci. Kdo se mnou tančil, ví, že se u mě potkává se svým „doma“ tak nějak… lehce – intuitivně.

Praxe:

Vedení ženských skupin 5 let, práce s přírodními cykly a ženskou spiritualitou,
10 let praxe ve farmacii, prvním rokem učitelka na základní škole, první kroky v projektu „Tanec do škol „

Dosažené vzdělání a kurzy:

Univerzita Hradec Králové – učitelství
Studium One Brain (kineziologie) - Hana Cermánková stupeň 5
psychologie a typologie osobnosti
Výcvik kněžek zabývající se ženskou spiritualitou, ženskou cykličností a původními tradicemi
( spirituální přístup ke zrození, sexualitě i smrti) – Katinka Soetens
Taneční kurzy  –  flamenco 2 roky
Úspěšná absolventka dramaticko – literárního oboru pro dospělé, účinkování v divadle Josefa Tejkla  Hradec Králové, vítězka krajské soutěže v hereckém monologu Médea. Hrála v představeních: Poprask na laguně, Smutek sluší Elektře…
Loona dance Academy – škola prožitkového tance, akreditované studium MŠMT, Lucie Kupcová

Profesní historie:

2000 – 2017 praxe ve farmaceutickém průmyslu obor kardiologie, alergologie, urologie, gynekologie
2013 – 2017 lektorka ženských kruhů v Hradci Králové i na pozvání
2014 - 2015 kinezioložka (momentálně neprovozující praxi)
2015 – majitelka e-shopu spolupracující se anglickou společností na výrobu vykuřovadel, esenciálních olejů, tělových olejů, parfémů, bylin a ženských spirituálních soch - Star Child, rozšířený o intimní léčivé prostředky pro ženy, šaty Jovaan.
2015 vytvořen web a značka Elinopu
2017 učitelka na základní škole v Kratonochách

Lekce Loona Dance:

Hradec Králové – Rodinné centrum Budulínek Hradec Králové.
Sudé úterý od 16:00 -18:00 pro ženy,
Liché úterý pro matky s dcerami 10+.
Další města v jednání: Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov

Kontakt:

E: elinopu@elinopu.cz
T: 730 689 931
FB stránka: elinopu, jitka sondová
W: www.elinopu.cz